MENU...
Facebook
krys-opony.pl

Wymiana, wyważanie, wulkanizacja

Nie ulega wątpliwości, że ogumienie jest jedną z najważniejszych części Twojego samochodu. Prócz bezpieczeństwa i komfortu jazdy mają wpływ na zużycie paliwa oraz redukcję hałasu. Oferujemy wymianę opon, sprzedaż nowych , ich montaż, przechowalnię, obsługę modeli run flat, niskoprofilowych, obsługę felg do 22 cali .

Zapraszamy na sezonową wymianę ogumienia!


W naszej ofercie posiadamy przede wszystkim opony marki Michelin, BF Goodrich, Kleber, Fulda, Goodyear, Continental, Dunlop, Uniroyal, Dębica oraz innych marek, w zależności od wymagań klientów.
Zapewniamy optymalną pomoc przy doborze ogumienia, mogą Państwo liczyć na doradztwo i fachową obsługę.

Jak stwierdzić czy wymiana opon jest niezbędna?


Bardzo często różnorodne uszkodzenia wynikają z braku profesjonalizmu serwisu. Niezbędne jest więc wybieranie sprawdzonego punktu z wieloletnim doświadczeniem i wyposażonego w nowoczesny sprzęt. Niezbędne jest przeanalizowanie stanu zużycia ogumienia, gdyż jest to podstawowy czynnik, na który należy zwrócić uwagę myśląc o wymianie. Opony bieżnikowane mają specjalny wskaźnik maksymalnego zużycia. Kiedy na ogumieniu zostaje około 30% bieżnika wizyta w serwisie jest konieczna. W przypadku braku takich wskaźników można wykorzystać linijkę i zmierzyć głębokość bieżnika. Polskie prawo określa bezpieczną wartość na poziomie co najmniej 1,6 milimetra. Najlepiej jednak zatroszczyć się o wymianę kiedy wartość ta osiągnie 3 milimetry (letnie) lub 4 milimetry (zimowe).

Warto również zwrócić uwagę na poprzeczne pęknięcia gumy oraz inne oznaki starzenia materiału. Oczywiście zmiana ogumienia jest konieczna w przypadku różnego rodzaju kolizji i uszkodzeń mechanicznych. Istotną wskazówką może być również data produkcji opony. Producenci zwykle zapewniają o zachowaniu przez nie optymalnej wytrzymałości przez 3, nawet do 5 lat.